Nie szata zdobi człowieka?

2011-11-20 | by Admin_Luk |

Dla wszystkich tych, którzy uważają że posiadanie aparatu fotograficznego i legitymacji prasowej upoważnia do chodzenia w szortach po sejmie, fioletowej koszulce na pogrzebie lub dżinsach w filharmonii:

Fragment mejla nadesłanego przez organizatorów premierowego pokazu jednego z filmów:

“Premiera film (…), na którą zostali akredytowani Państwa reporterzy ma uroczysty charakter, spodziewamy się gości z rządu, czekamy na potwierdzenie obecności Prezydenta i Premiera, toteż bardzo proszę fotoreporterów o strój stosowny do sytuacji. Sweter nim nie jest.

Trochę szkoda, że realia zmuszają organizatorów do wtrącania takich uwag.


 1. Wpisy do “Nie szata zdobi człowieka?”

 2. Dodał(a) WIEEELKI PTAK dnia 2011-11-22 | Odpowiedz

  Nowa farba na kudłach podjeżdzam mojo furo co ma grzany zydel na budyniu i wbijam się na impre w moim tureckym sfeterku w serek siorbnąć sobie drinka i oblukać jakeś fajne lale. nikt mnie uczył roboty nie bedzie ani tych no manier

 3. Dodał(a) Piotr Kedzierski dnia 2011-11-22 | Odpowiedz

  Drobna uwaga praktyczna. Eleganckie i kulturalne ubranie się ułatwia robienie zdjęć. Doświadczyłem tego wielokrotnie. Zwłaszcza przy oficjałkach. Garnitur jest formą “munduru”, który definiuje przynależność do pewnej grupy społecznej ;) No i “swoich” tak szybko ochrona i BOR nie goni ;) Więc garnitur się po prostu opłaca! ;)

 4. Dodał(a) malkens dnia 2011-11-24 | Odpowiedz

  No super, tylko że jak najpierw było się na jakiejś budowie czy po prostu na temacie na mieście to trochę ciężko wozić szafę ubrań, zwłaszcza że często dowiadujemy się o tematach na ostatnią chwilę. Samochód też raczej odpada bo redakcję nie stać na paliwo. Niestety często wystąpiłem z tego powodu w M65 w operze :/

 5. Dodał(a) L dnia 2011-11-24 | Odpowiedz

  Oj Rafał..w operze kurtki zostawia sie w szatni, M65 też mozna, chyba w operze, aż tak nie kradna….a pod M65 mozna miec koszulę nawet na budowie….a ogólnie to chodzi o to byśmy zaczęli o tym, mysleć. By miec strój uniwersalny, planować wczesniej swoja prace i zmobilizować redakcje by tez zaczęły myśleć i inaczej organizować prace redakcji… wiele rzeczy da sie zmienić nie zwiekszając kosztów…tylko trzeba chcieć nie mieć tego w “gdzieś”

 6. Dodał(a) malkens dnia 2011-11-24 | Odpowiedz

  Oj… strój “uniwersalny” np. koszula z goretexu z doczepianym kapturem i kalosze lakierowane. To się nie da, chyba że ktoś wie co go spotka lub jeździ autem. Planować wcześniej swoją pracę to ja sobie mogę jak wiem co będę robił, a często nie wiem, i nie będę wiedział bo to jest ” gazeta codzienna” <- cytat redaktorów na Twoje argumenty powtarzane przeze mnie od ośmiu lat.

 7. Dodał(a) L dnia 2011-11-24 | Odpowiedz

  lakierowane kalosze – przyjete :) )))) kaptura zabroni nosic nowa ustawa….koszula z goretexu…hm….nie widziałam…zrób pokaz mody…..a redaktorów trzeba zmienić, bo oni cierpią….trzeba im ulżyć :) ))

 8. Dodał(a) Piotr Marski dnia 2012-02-17 | Odpowiedz

  naprzykrzał się komar* muszce*

  Wiem, że nie ten dział, ale nie mam innej możliwości by o tym napisać, a by trafiło na stronę główną i dotarło do reszty

  Relacja w TV z konferencji prasowej minister sportu Joanny Muchy. Temat gorący od tygodni, bo to nowy stadion, bo odwołane wysokie premie dla bossa, bo bieganie zamiast superpucharu.
  Nie – najważniejsza jest skarga pani minister na – cytuję z pamięci “fotografa, co ciągle robi zdjęcia i nie pozwala się skupić”. Rozumiem – sfery rządowe to nie klimaty i okoliczności Pudelka®, konferencja damy od sportu to nie debata z premierem i brak zBIRów(niewątpliwie_sympatysznych_panów z Biura Informacji Rządu) ale na św> Weronikę – .. Mosquito* aka paparazzo* zakłóca możliwość wygłoszenia słowa do narodu – taki przekaz poszedł w kraj. Co prawda po medialnym sosnowieckim “danse macabre” nic nie będzie już takie same, ale to kobieta zaprosiła na salony i wypada uszanować gospodynię.

Komentarze wyłączone do tego wpisu.